fbpx

+90 543 813 9313

Hergün 08.00 - 23.00

Top
Gürses Turizm / Tekne Kiralama Rehberi  / Kaptansız Tekne Kiralanır Mı?

Kaptansız Tekne Kiralanır Mı?

Kimi zaman aile üyeleri kimi zamanda arkadaş grupları ile birlikte yapılacak olan deniz ve koy tatillerinde, özel gün kutlamalarında ya da özel davetlerin daha özel bir ambiyansta gerçekleştirilmesinde oldukça önemli bir paya sahip olan tekneler, özellikle son dönemlerde daha sık olarak kiralanmaya başlanmıştır.

Uçsuz bucaksız maviliğin keyfini çıkarmak, teknede eğlenceli partiler düzenlemek veya istenilen koyda istenilen süre özgürce kalabilmek için ideal bir yol olan tekne kiralama, firmalar tarafından sadece tekneye göre değil kiralama süresince görev alan kaptan ve mürettebatı da göz önünde bulundurarak bir fiyat belirlemektedir. Gerek kişilerin kaptan ve mürettebata kira ödemek istememesi gerekse de kişilerin tekneleri kendilerinin yönetmek istemesi sonucunda tekneler kaptansız olarak da kiralanabilmektedir.

Kaptansız Tekne Kiralayabilmek İçin Gerekli Bir Şart Var Mıdır?

Kişilerin kaptansız tekne kiralayabilmeleri için her firmanın kendine göre belirlediği belirli başlı şartlar, özellikler ve kişilerden beklenen nitelikler vardır.

  • Bu niteliklerden ilki kişilerin ADB yani Amatör Denizcilik Belgesine sahip olması istenmektedir. Uluslararası bir geçerliliğe sahip olan ICC lisansı da tekne kiralayabilmek için yeterli olmaktadır. 
  • Kişilerin tekne kullanmaya dair tecrübelerinin olup olmadığının da ilgili belgelerle birlikte kanıtlanması gerekmektedir. 
  • Tekne tecrübesine sahip olan kişiler içinde hangi tekne modeli üzerinde tecrübelerinin bulunduğunun tespit edilmesi ve kişiye en uygun modeldeki teknenin kiralanması gerekmektedir. 
  • Tekne kiralayabilmek için başka bir şartta tekneyi kiralayan kişinin yanında mürettebat olarak belirleyebileceği ve tekne ya da yat konusunda tecrübeli bir kişinin bulunması zorunluluğudur. 
  • Tekne kiralayan kişilerin ilgili lisansları olsa dahi ilgili yasal mevzuatlar gereği mürettebat olmaması durumunda bu kişilere kaptanlı ve mürettebatlı tekne kiralama işlemleri uygulanmaktadır.

Profesyonel Kaptansız Tekne Kiralama Hizmetinin Adresi: Gürses Turizm

Gürses Turizm olarak uzun yıllardır hizmet verdiğimiz sektörümüz alanında gerekli yasal şartlar ve alanında uzman çalışma arkadaşlarımız ile birlikte profesyonel tekne kiralama hizmetlerimizi müşterilerimiz ile buluşturmaktayız. 

Müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için geniş tekne modeli seçeneklerimiz sayesinde 2 ila 30 kişi arasında değişen ebatlardaki teknelerimiz ile müşterilerimizin istedikleri organizasyonları gerçekleştirmelerini sağlamaktayız. 

Özel günlerde, haftalık tatillerde veya yıllık olarak kiralama seçeneği sunduğumuz tekne seçeneklerimizde müşterilerimizle kalite odaklı ve uygun fiyatlı hizmetlerimizi buluşturmaktayız.

No Comments

Leave a Reply:

Hemen Ara!