fbpx

+90 543 813 9313

Hergün 08.00 - 23.00

Top
Gürses Turizm / Yeni Haberler  / Tekne ile Gezilecek En Güzel Koylar

Tekne ile Gezilecek En Güzel Koylar

Türkiye’nin üç tarafı denizlerle çevrili olduğu için denize ulaşmak hemen her yerden son derece kolay oluyor. Üstelik bütün denizlerimizin özellikleri, güzellikleri farklı… Bu yüzden tekne ile denizlerde dolaşmak, özellikle de gizli saklı koylarını keşfetmek meraklılarını oldukça heyecanlandırıyor. Temizliği, sakinliği ve güzelliği bir arada bulabileceğiniz, her birisinde eşsiz keyif alacağınız koyları sizler için derledik. 

Türkiye’nin En Güzel Koyları

Türkiye’de tekne ile gezebileceğiniz en güzel koyları şöyle sıralayabiliriz:

  • Cennet Koyu: En meşhur tatil beldelerimizden olan Bodrum’un en çok tercih edilen koylarından birisidir. Kendinizi adeta cennette hissedeceksiniz. Berraklığı ve serinliği ile göz dolduran koydan ayrılmak istemeyeceğinizden emin olabilirsiniz. 
  • Gökgemile Koyu: Dalaman’a oldukça yakın olan koy masmavi deniziyle büyüleyici güzellikte bulunuyor. Etrafı sık ormanlarla çevrili olan koy, ıssız diyebileceğimiz nitelikte. Orada adeta koy sizinmiş hissine kapılıyor, yeşilin ve mavinin eşsiz tonunda büyüleniyorsunuz.
  • Armutlusu Koyu: Sadece deniz yoluyla ulaşabileceğiniz koylardan birisi Armutlusu Koyu ve burası mutlaka listenizde olmalı. Denize dalarak sonsuz maviliğin ve eşsiz berraklığın tadını da çıkarabilirsiniz. 
  • Kızıl Koy: Eğer tekne turunuzu bodrum dolaylarına planladı iseniz Kızıl Koy’a mutlaka uğramalısınız. Torba ile Türkbükü arasında yer alan koy, masmavi berrak bir suya sahip ve sakinliği, serin suyu ile sizi büyüleyecek nitelikte. 
  • Kekova: Sadece Kaş’ın değil, ülkemizin en güzel koylarından birisi olan Kekova doğal sit alanı olarak koruma altında bulunuyor. Barındırdığı tarihi batık kent ile eşsiz bir güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Sadece doğa değil, kültürel bir geziye imkan veriyor. 
  • Kalkan: Kaş’ın bir diğer eşsiz koyu Kalkan’dır. Yemyeşil, gür ormanlarla çevrili olan koy, adeta sizi kendisine bağlayacak. Üstelik limanı, plajları ve çarşısıyla da keyifli zaman geçirmenizi sağlayacaktır. 
  • Çitlik Koyu: En gözde tatil beldelerinden birisi olan Marmaris’te yer alan Çitlik koyu tekne turlarının yoğun olduğu yerlerden birisi. Zeytinlerin ve çamların arasında saklanmış, büyüleyici güzellikte kendinizi dinlendirebilirsiniz.

Koy Gezileri İçin Tekne Kiralayan Yerler

Yukarda belirttiklerimiz dışında Kleopatra Koyu, Gebekse Koyu, Fırnaz Koyu, Kaleköy, Dişlice Adası gibi koyları da rotanıza alabilirsiniz. İhtiyacınız olan tekne için de Gürses Turizm firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

No Comments

Leave a Reply:

Hemen Ara!