fbpx

+90 543 813 9313

Hergün 08.00 - 23.00

Top
Gürses Turizm / Tekne Kiralama Rehberi  / Yat Turunda Rota Nasıl Oluşturulur?

Yat Turunda Rota Nasıl Oluşturulur?

Mavi yolculuk, diğer yolculuklardan çok daha özeldir. Sonsuz bir maviliğin içerisinde günlük hayattan ya da bir tatilden farklı pek çok deneyim sunmaktadır. Bunun yanında ise belirlenen rota boyunca da keyifli bir zaman geçirilmektedir. Plan yapmadan önce yat turunda rotanın nasıl oluşturulduğu çok önemlidir. Çünkü denizde, karaya oran ile beklenmedik durumlar ile karşılaşılma ihtimali daha yüksektir. Yola çıkılmadan önce her şey çok detaylı bir şekilde düşünülmelidir. Özellikle de güvenlik konusunda ise çok titiz olunmalıdır. Rota oluşturulurken dikkat edilmesi gereken noktalar ise;

  • Güvenlik önlemlerinin alındığından emin olunması
  • Alınacak yolun mesafesinin belirlenmesi
  • Kaç gün süreceğinin belirlenmesi
  • Olası tehlikelerin neler olduğunun araştırılması
  • İçme suyundan yiyeceklere kadar temel ihtiyaçlarında rota boyunca düşünülerek hareket edilmesi

gelmektedir. Rota oluşturmak aslında çok kolay gibi görünen zor bir iştir. Çünkü hava durumu söz konusu olduğunda bir anda her şey değişebilmektedir. Bu nedenden dolayı da yata gelip hareket etmeden önce bir rotanın belirlenmesi çok önemlidir. Olumsuz hava koşullarından fırtınalara kadar her şey çok iyi analiz edilmelidir. Profesyonel bir iş olan yat turu oluşturulurken en az 3-4 günlük hava raporu takip edilmektedir.

Rotayı Belirleyen Etmenler Nelerdir?

Rotayı belirleyen ana etmen zamandır. Çünkü belirli bir zaman diliminde gidilebilecek mesafe bellidir. Uzun bir yat turunda gidilecek mesafe çok fazla olabilmektedir. Genellikle turlar 7 ile 15 gün arasında değişiklik göstermektedir. Bu sürelerden çok daha uzun süren turlarda olabilmektedir. Zamanın yanında gidilmek istenen rotanın konumu ve özellikleri de kısa ya da uzun olmasını da etkileyebilmektedir.

Kaliteli Hizmetin Adresi: Gürses Turizm

Üç tarafı denizler ile kaplı ülkemizde bir rota belirleyip yat ile gezmek eğlenceli bir tatil seçeneğidir. Gürses Turizm olarak sizlere bu alanda hizmet vermekteyiz. Farklı yat seçeneklerimiz içerisinden sizin için en uygun olan yatı bulabilirsiniz. Hayatınızın en unutulmaz yolculuğuna çıkabilirsiniz. Bir yolculukta ihtiyaç duyulan her şeyin düşünülerek tasarlanan yatlar içerisinde denizin en özel hali ile tanışabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bizim ile iletişime geçiniz.

No Comments

Leave a Reply:

Hemen Ara!